Türkçe English German French Arabic
Aşkı Üveysi
Aşkı Üveysi
GİRİŞ SAYFASINA GİT
Güncel Konular
Veysel Karane24.08.2017

Zikir Nasıl Yapılır?

Zikir Nasıl Yapılır?

Bismillâhirrahmânirrahîm.

HAZIRLIK :  

 • Sessiz olmalıdır. (Yüksek  sesle   değil,  kendi  duyacağın kadar  sesle olmalı.)
 • Yalnız  olunmalı. (Müsaitseniz)
 • Kimin  huzurunda olduğunu  unutmadan, edepli-terbiyeli  olunmalı.
 • Mutlaka abdestli olunmalı.
 • Gündüzün aydınlığında ve akşamın karanlığında olmak üzere (sabah ve akşam) günde 2 kere yapılmalıdır.
 • Mutlaka şu saatte yapılacak diye zaman  belirtilmez.  Kişi  kendini hazır hissettiği  zamanda gerçekleştirilir. Ama  yatarken  ve  sabah  namazının  öncesi  ve  sonraları  en   uygun zamanlardır. Herkesin uykuda olduğu zamanda Rabbimiz; ”Kulum herkes gaflette iken Beni ve Resulümü andı.” der ve zikir sahibini çok sever.

UYGULANMASI :

 • EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
 • 100 DEFA TEVBE ESTAĞFURULLAH veya Sadece ESTAĞFURULLAH
 • Başında Besmele Olmadan– SALAT-I ŞERİFE (SALAVAT) okuyoruz. (Sayı sınırı yoktur dilediğiniz kadar istediğiniz kadar okuyabilirsiniz, illa bizden tavsiye isterseniz EN AZ 100 adetin altına düşmeyin deriz.. İsteyen dileyen kardeşlerimiz hiç bir mecburiyet olmamakla birlikte tavsiye edilen diğer adette 132 dir. Neden 132 derseniz. Aşkı üveysi 1 kitabımızı inceleyebilirsiniz.) 

 • Yaklaşık 2000 adet Salat-ı Şerife var. Hangisi kolayına gelirse o Salat-ı Şerifeyi söyle. İster uzun isterse kısa olsun hiç fark etmez. İlle de tavsiye dersen biz;  “Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed” deriz.
 • Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve  1 FATİHA SURESİ ( Elham )
 • Hediye : (Allah’ım senin rızan ve izninle okuduğum surelerin sevabını ve salât-ı şerifleri şanlı peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)’e, ehlibeytine, yüceâlisine, ashabına, sevdiklerine, tüm meleklere ve peygamberlere, Hızır (as) ve sevdiği evliyalara, Veysel Karani hazretleri ve tüm üveyslere, sıddık, şehit, arif, salih kullara, himmet eden sultanlara, ders veren hocalarımıza ve onların hocalarına, tüm üveyslerinde hediye ettiği tüm sevgililere (istediğiniz evliya ve ölmüşlerinize ve sevdiklerinizi de hediye edebilirsiniz)
 • 1 Kere EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
 • “LA İLAHE İLLALLAH” okuyoruz. (Sayı sınırı yoktur dilediğiniz kadar istediğiniz kadar okuyabilirsiniz, illa bizden tavsiye isterseniz saygıdan dolayı EN AZ 100 deriz.)

***Not: Zikri  bitirdikten  sonra  11  ihlas ve 1 Fatiha  okunmayacaktır…***

Bu  kadar mı? Evet bu kadar.

ÖNEMLİ: Zikre hemen başlayabilirsiniz, Allah’ı ve Şanlı Resulümüzü anmak için kimseden icazet almanıza gerek yoktur. Sitemiz VİDEOLAR kısmından SAFRANBOLU sohbetini mutlaka dinleyiniz.

Üveysilik Nedir? Marifet Nedir? Neden bu zikri yapıyoruz? Allah’a ve Resule sevgili olmak nedir? Nasıl olabiliriz? Zikirde neler yaşanıyor ve yaşayacaksınız? sorularının ve daha fazlasının cevabı bu videoda mevcuttur.

Merak ettikleriniz ve sormak istedikleriniz var ise; bilgi@veyselkarane.com veya İLETİŞİM bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Bookmark and Share
SİZDEN GELENLER - ÜVEYSLERİN YAŞADIKLARI

Erdi ( Ahmet)

21.10.2017 07:29:10

Allah'ın ve Resul'ün selam ve bereketi üzerinize olsun canım kardeşlerim. Benim bu zikri bulmam şu şekilde oldu. Ben üniversiteden mezun olunca iş arayışına girişmiştim. Zikirden önce bir sarıklı k...

Ziyaretçi Defteri +

hasan nuranu uveys

20.10.2017 05:57:45

Allah in resul unun sevdiklerinin selam ve bereketi uzerinize olsun
Uveys zikrini 2.5 aydir yapiyorum bulduran allah a sukurler olsun.psikolojik sıkıntılar yasiyordum, arayis icerisindeydim. Esm...

Ziyaretçi Defteri +

Murat Feridun

20.10.2017 01:58:37

Allahın ve resulunun ve sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun canım kardeslerim dün akşam yazmıştım ama bu günde yazayım dedim neden çünki Rabbim yaşadıklarinin zekatini ver dediği için g...

Ziyaretçi Defteri +

Murat Feridun

19.10.2017 01:42:20

Allahın ve resulunun ve sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun canım kardeslerim geçen hafta yazmıştım bu hafta yine yazmak geldi içimden rabimin izin verdiği kadar inşallah unce rabimin y...

Ziyaretçi Defteri +

Nazmiye KAZANCI

18.10.2017 12:20:55

Allah'ın Resulün ve en sevdiklerinin selamı ve bereketi üzerinize olsun hane halkı. can kardeşlerim.
uzun zamandır yazmayı düşünüyordum Rabbimiz bugüne nasip etti. Nasip eden rabbime hamd olsun....

Ziyaretçi Defteri +