Allah'ın, Resul'ünün Selam ve Bereketi Üzerinize Olsun. Ey ! Hane Halkı..

Animated Sidenav Example

Click on the element below to open the side navigation menu.

☰ openAllah'in, Resulü'nün ve Sevdiklerinin Selam ve Bereketi üzerinize olsun Sevgili Kardesimiz,
 
Bu kitabi okuyor olmaniz,  size Allah'in kaderi içindeki bir hediyesidir.
 
Allah sizi bir konuda eksik birakiyor. Saglik, es, is, çocuk olabilir. Iste orada GEL BENI BUL  diyor. Anlayin artik. RAB SIZI ÇAGIRIYOR.
 
Bu kitap ile, Tasavvufun Marifet kapisini aralayip satirlar içerisinde dolasirken ölümsüz olan ruhunuzun, mana aleminin ilminin sinirsizligindaki gezintisini, coskusunu ve özgürlügünü hissedeceksiniz. Aski Üveysi Kitaplari, tasavvufta kal'den yani söz ve bilgiye dayali durumdan, hal, yani yasayis durumuna geçisin anlatimidir. Aski Üveysi, Marifette neler yasayacaginizi Kuran ve Sünnetler kaynaginda DÜNYADA ILK olarak anlatilan mana aleminin referansi ile hazirlanmis kitaplar serisidir.
 
Kitabimizin içerisindeki Üveys Veysel Karani Zikri; Allah'i, Resülü'nü ve sevdiklerini karsiliksiz ve aracisiz sevmenin, Rabbin sevdigi kul, Sanli Resulü'nün sevdigi ümmet olmanin,  mana aleminin ilminin nuru ile ruhu yüceltip, nefsin asiriliklarindan siyrilmanin yolu ve Rabbin ögretisidir.
 
Dünya ve ahiret hayatlarinin huzur ve mutlulugunu yakalayip, dünyanin türlü sikintilarindan zikirle, Rabbi ve Resulü'nü anmakla hafifletilip veya kurtulmanin rehberligini yapmaktadir. Rabbin kaderi ve kazasina teslimiyetin, ruh ve beden sifasina kavusmanin, Üveys Veysel Karani zikri yaparak Marifet ögrencisi olmanin, ruhun ilim almasinin ve Hakikat yolcusu olmanin, Rabbe yolculugun, yollarini anlatmaktadir.
 
Sabah aksam yapacaginiz kisacik bir zikirle tüm bu anlatilanlara kavusmak mümkün mü ? Evet.      Yasa ve Gör. Dünyada hiçbir tarikat ve cemaatin iddia edemedigi bir cümleyi ögretti bize Mana Alemi. Veren Allah Gani, zengin degil mi ? Zül Celal Vel Ikram degil mi ? O diledigine diledigi kadar vermez mi? Elbette O merhametlilerin en merhametlisidir. Sadece bizden gayret edip sevmemizi beklemektedir. Bu, Allah'i karsiliksiz sevme yoludur. Ne bir tarikat ne de bir cemaatle ilgimiz vardir, bizler Tevhid'i bayrak yapan,  "Yalniz Sana ibadet ederiz ve yalniz Senden yardim dileriz" ile Fatiha'nin 4. Ayetini Sancak eden Rabbimizin ve Sanli Resülü'müzün sevgisini kazanmak isteyen kullariz.
 
 "La Ilahe Illallah diyen Kalem'e siginmistir" buyuran Rabbimiz, kalesine siginan kuluna elbette yardim eder, sever, korur, lütuflari ile yüceltir. O vaadinden asla dönmez.
Marifette ögrendik ki, tüm dertlerimizin dermani Rabbimizi sevmekte ve sevdigimizi O'nu zikredip ispat etmekle mümkündür. Iste Hakikat Yolcusu, Marifet ögrencisinin sabah aksam on bes dakikasini ayirarak yapacagi Üveys Veysel Karani Zikri ile, hayatinizda, ahiret hayatina kadar uzanan huzuru yakalamak Allah'in izniyle mümkündür. Iste bu zikir, size Rabbin en büyük Lütfudur. Çünkü Rabbimiz size sevmis ve anmanizi istemis, huzuruna davet etmistir.
 

Zikriniz daim, ilminiz ve ardinizdan gelenleriniz çok olsun Insallah.

Siparis vermek ve kitaplar hakkinda bilgi almak için;

 

 

 

 

Zikir nasıl yapılır 

tevhid zikri 
Stresten kurtulma yolları
En güzel dua sözleri 
Sıkıntı duaları 
Nefs nedir 
Ruh nedir 
Tasavvuf nedir 
salih rüyalar
kalp zikri 
marifet nedir 
gece zikri 
tecelli nedir 
hayret makamı 
mehdi ile ilgili ayetler
isa as ile ilgili ayetler
sayılı esmaül hüsna

 


2018 © VeyselKarane | veyselkarane.com | All rights of the site are registered in the name of "Muharrem Karabay" .