Allah'ın, Resul'ünün Selam ve Bereketi Üzerinize Olsun. Ey ! Hane Halkı..

Animated Sidenav Example

Click on the element below to open the side navigation menu.

☰ openAllah'ın, Resulü'nün ve Sevdiklerinin Selam ve Bereketi üzerinize olsun Sevgili Kardeşimiz,
 
Bu kitabı okuyor olmanız,  size Allah'ın kaderi içindeki bir hediyesidir.
 
Allah sizi bir konuda eksik bırakıyor. Sağlık, eş, iş, çocuk olabilir. İşte orada GEL BENİ BUL  diyor. Anlayın artık. RAB SİZİ ÇAĞIRIYOR.
 
Bu kitap ile, Tasavvufun Marifet kapısını aralayıp satırlar içerisinde dolaşırken ölümsüz olan ruhunuzun, mana aleminin ilminin sınırsızlığındaki gezintisini, çoşkusunu ve özgürlüğünü hissedeceksiniz. Aşkı Üveysi Kitapları, tasavvufta kal'den yani söz ve bilgiye dayalı durumdan, hal, yani yasayış durumuna geçişin anlatımıdır. Aşkı Üveysi, Marifette neler yaşayacağınızı Kuran ve Sünnetler kaynağında DÜNYADA İLK olarak anlatılan mana aleminin referansı ile hazırlanmış kitaplar serisidir.
 
Kitabımızın içerisindeki Üveys Veysel Karani Zikri; Allah'ı, Resülü'nü ve sevdiklerini karşılıksız ve aracısız sevmenin, Rabbin sevdiği kul, Şanli Resulü'nün sevdiği ümmet olmanın,  mana aleminin ilminin nuru ile ruhu yüceltip, nefsin aşırılıklarından sıyrılmanın yolu ve Rabbin öğretisidir.
 
Dünya ve ahiret hayatlarının huzur ve mutluluğunu yakalayıp, dünyanın türlü sıkıntılarından zikirle, Rabbi ve Resulü'nü anmakla hafifletilip veya kurtulmanın rehberliğini yapmaktadır. Rabbin kaderi ve kazasına teslimiyetin, ruh ve beden şifasına kavuşmanın, Üveys Veysel Karani zikri yaparak Marifet öğrencisi olmanın, ruhun ilim almasının ve Hakikat yolcusu olmanın, Rabbe yolculuğun, yollarını anlatmaktadır.
 
Sabah akşam yapacağınız kısacık bir zikirle tüm bu anlatılanlara kavuşmak mümkün mü ? Evet.      Yaşa ve Gör. Dünyada hiçbir tarikat ve cemaatin iddia edemediği bir cümleyi öğretti bize Mana Alemi. Veren Allah Gani, zengin değil mi ? Zül Celal Vel İkram değil mi ? O dilediğine dilediği kadar vermez mi? Elbette O merhametlilerin en merhametlisidir. Sadece bizden gayret edip sevmemizi beklemektedir. Bu, Allah'ı karşılıksız sevme yoludur. Ne bir tarikat ne de bir cemaatle ilgimiz vardır, bizler Tevhid'i bayrak yapan,  "Yalnız Sana ibadet ederiz ve yalnız Senden yardım dileriz" ile Fatiha'nın 4. Ayetini Sancak eden Rabbimizin ve Şanli Resülü'müzün sevgisini kazanmak isteyen kullarız.
 
 "La İlahe İllallah diyen Kalem'e sığınmıştır" buyuran Rabbimiz, kalesine sığınan kuluna elbette yardım eder, sever, korur, lütufları ile yüceltir. O vaadinden asla dönmez.
Marifette ögrendik ki, tüm dertlerimizin dermanı Rabbimizi sevmekte ve sevdiğimizi O'nu zikredip ispat etmekle mümkündür. İşte Hakikat Yolcusu, Marifet öğrencisinin sabah akşam on beş dakikasını ayırarak yapacağı Üveys Veysel Karani Zikri ile, hayatınızda, ahiret hayatına kadar uzanan huzuru yakalamak Allah'ın izniyle mümkündür. İşte bu zikir, size Rabbin en büyük Lütfudur. Çünkü Rabbimiz sizi sevmiş ve anmanızı istemiş, huzuruna davet etmiştir.
 

Zikriniz daim, ilminiz ve ardınızdan gelenleriniz çok olsun İnşallah.

Sipariş vermek ve kitaplar hakkında bilgi almak için;

 


2018 © VeyselKarane | veyselkarane.com | All rights of the site are registered in the name of "Muharrem Karabay" .