"The books "ASKI UVEYSI" will be the first to change the World!"

Animated Sidenav Example

Click on the element below to open the side navigation menu.

☰ open


Neden Sayılı Dua ve Esmalar Yerine Tevhid

Allah’ in ve Resulü’ nün Selam ve Bereketi Üzerinize Olsun.
 
NEDEN SAYILI DUA, ESMA, AYET OKUMAYIZ
 
Biz Üveyslik’ i ne zaman anlatmaya kalksak bize hep muhalefet ediliyor. Biz de ilk kez Üveyslik kelimesini duydugumuzda sasirdik. Ama cahilce inkara kalkismadik. Arastirdik. Bilmedigimiz konular hakkinda direk karalama yapmak yerine, önce konuyu arastirdik. Her akli selimin yapmasi gerekeni yaptik. Kur-an’ da çok fazla ayette geçen “Akletmez misiniz?, Düsünmez misiniz? Kullarim neden az düsünüyor?” ifadelerini rehber edindik. Aklederek, düsünerek, sahih kaynaklardan arastirarak Kur-an’ a uygun hareket etmek için çabaladik.
 
Biz de Üveys oldugumuzu ögrendigimizde anlayamamistik. Üveyslik öyle büyük bir lütuf ki kendimizi bu lütfa layik göremedik. Sonra anladik ki; “Layik olmayana çöp bile verilmezmis.” Biz de kulaktan dolma bilgilerle zamaninda esmalari, ayetleri, dualari okuduk ama bir sonuç çikmadi ortaya. 
 
Dua kitabi olarak piyasada satilan ucuzundan pahalisina binlerce kitap var. Bizlerde aldik okuduk dertlerimize sifa olur mu dedik bakindik. Çok çaresiz kaldigimiz anlarda sarilmadigimiz dua kalmadi, hatta kilmadigimiz namaz kalmadi. Ama ne yazik ki hep elimiz bos kaldi. 
 
Üveyslik’ ten önce bizler de sizler gibiydik anlayacaginiz. Ama Allah Üveyslik’ le tanistirdi. An ve zaman geldi dosdogru yolun kapisi bize açildi. Iste o zaman Veysel Karane Zikriyle birlikte hayatimizdaki yanlislari görme ve idrak etme hali de beraberinde basladi.
 
Alemlerin Rahmet Günesi Biricik Peygamber Efendimiz bir çok hadisinde bazi dualardan bahsetmis bunlarin okunmasini tavsiye etmistir. Sahih kaynaklarda da bunlara rastlariz. Ama Üveysler sadece Tevhid diyorlar. Burada bir çeliski var! Hayir canim kardesim hiçbir çeliski yok.
 
Zikrin en EFDALI Tevhid’ dir. Diyende Peygamber Efendimiz degil mi? SIR burada!! Dikkat!! SIR dili ile Peygamber Efendimiz aslinda sunu anlatiyor. “Içinizden çogu Tevhid ile nefs savasina katlanamayacak, o mücadeleye giremeyecek. Buna güç yetiremeyecek. Tevhid her zikrin üzerindedir. En üstünüdür. Ancak herkes buna güç yetiremez. O zaman sizler de digerleriyle yetinin. Ama ER MEYDANININ YIGITLERI olmak isterseniz, Allah’ a layik bir kul, Peygambere layik ümmet olmak isterseniz; sizin için en EFDALI Tevhid’ dir.”
 
Söyle bir örnek verelim. Isirgan otu sifa deposu her seye faydasi var diye televizyonlar bangir bangir bagiran, bitkisel sifa yöntemlerini anlatan saticilarla dolu. Her yerde reklamlarini görüyorsunuz. Isirgan otunun içindeki gerekli enzim, mineral ve maddelerden yeterli miktarda ve dogru zamanlama ile kullanmaniz gerekiyor. Kilolarca isirgan otu yiyip hiçbir degisiklik yok bende diyenler de var. Tibbin gelistirdigi küçücük bir kapsül ile kilolarca isirganda ki sifayi tek kapsül ile alip sifa bulanda. Düsünün! Bir kapsül ile gereken her tür faydali saglamak varken, dag bayir gezip isirgan otu toplayacaksin bunu dogru zamanda ve hava sartlarinda yapacaksin üstelik o kadar zahmete ragmen sonucunda minimum fayda saglayacaksin. 
 
Iste Tevhid o kapsül. Aklina gelebilecek tüm faydalari içinde barindirir. Zahmetsizdir. Söylemesi kolaydir. Zamana ve mekana ihtiyaç duymadan her durumda ve sartta söylenebilir. Maksimum fayda saglar. Tüm korkulara iyi gelir. Tüm sikintilardan kurtarir. Aklina gelebilecek tüm dünyalik problemler için en EFDAL olan kurtulus reçetesidir.
 
Simdi soruyorum sana, hala dag tepe gezip kan ter içinde, yorgunluk içinde kendimi paralayacagim sonuç elde edemesem de mi diyorsun? Yoksa Peygamberim’ i simdi anladim en EFDAL olan diye neyi tavsiye etmisse o gerçekten benim için en idealidir mi diyorsun?
 
Haydi henüz ölüm kapini çalmadan
Son nefesini verip almadan
Sikintilarla dolu dünyandan 
Gel huzur dolu; Üveyslik Yoluna
 
Gir içeri bu kapidan
Geride birak ne varsa dünden kalan
Seni üzerler, hiç anlamadan
Gel huzur dolu; Üveyslik Yoluna
 
Bir adim atmaya bakar her is
Marifet Yolunda evliyalar elinde pis
Hayret Makami burasi, degil ki düs
Gel huzur dolu; Üveyslik Yoluna
 
Akilsiz akillar, anlayamaz bizi
Elest’ ten getirdigimiz kardesligimizi
Tek derdimiz, Ümmeti Muhammedin derdi
Gel huzur dolu; Üveyslik Yoluna
 
Baska yol yok, baska da bir çare
Bizde geçtik Rabbin nazindan ve cilvesinden de
Eder miydi kullarini sevmese naz cilve 
Gel huzur dolu; Üveyslik Yoluna
 
Meleküt Alemi’ nin kapilari açilir
Sana ne güzel hediyeler saçilir
Cümle evliyalardan dersler alinir
Gel huzur dolu; Üveyslik Yoluna
 
Mühürler Sahibin, “Bu benim kulum.” der
Melekler namazlarda  ziyaret ederler
Nurlarini üzerine dökerler
Gel huzur dolu; Üveyslik Yoluna
 
Rabbin sana verdigi isimle seslenir
Ruhun bu seslenislerle beslenir
Ama nefsin hased eder, sinirlenir
Gel huzur dolu; Üveyslik Yoluna
 
En büyük cihad nefs ile olandir
Nefse zor olan, ruha pek kolaydir
Ruhun zaferi bizden istenen olaydir
Gel huzur dolu; Üveyslik Yoluna
 
 
ULULEBRAR

2018 © VeyselKarane | veyselkarane.com | All rights of the site are registered in the name of "Muharrem Karabay" .